Gediz Lale Bahçesi Anaokuluna Web Sayfasına Hoş Geldiniz!
  Site Menü
  Stratejik Plan
  Eğitim
 
  Site Takvimi
 

Ekim 2020
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
NEDEN LALE BAHÇESİ ANAOKULU

Anaokulu tam da ismi gibi, çoğu zaman anne kucağından ilk ayrılış, okul ile ilk kez tanışma anlamına gelir.Çocuklar anaokuluyla mutlaka tanışmalıdır.Çünkü oyun yoluyla sosyal,bilişsel ve duygusal anlamda becerileri geliştirecek bir sürecin yaşanması gerekir.Okul öncesi dönem hayatın altın çağıdır.En yoğun öğrenme 0-7 yaş gurubu arasında gerçekleşir.Yaşamımız boyunca öğrendiklerimizin % 80'ini  0-7 yaş gurubu aralığında öğreniriz.Bu gerçek, okul öncesi dönemin neden bu kadar önemli olduğunu ve bu dönemde alınan eğitimin anlamı üzerinde bizleri düşünmeye sevk etmektedir.

Günümüz çocukları bizden farklı düşünmekte, farklı isteklerde bulunmakta, farklı şeyler hissetmekte ve teknolojik gelişmelerle birlikte büyümektedir. Okul öncesi eğitim bir ülkenin geleceği ve kalkınması demektir. Biz yetiştirdiğimiz bireylerle, Ülkesini seven, paylaşmasını bilen, ana dilini en iyi şekilde ifade edebilen , ayakta kalabilen, öğrenen, sorgulayan, sorumluluk alabilen, başarılı ve ileride model oluşturabilecek çocuklar yetiştirebilmeyi hedefledik; ve bu hedef doğrultusunda da yolumuza devam etmekteyiz.

Günümüzde sistem gereği çalışan annelerimiz çoğaldı,oyun alanları azaldı,gelişen teknoloji beraberinde saldırganlığı,tembelliği,bozuk ahlakı da getirdi.Dolayısı ile güçlünün ayakta kalabildiği bir dünya olduk .

İşte biz bu dünyada gözünüz arkada kalmadan ,milli ve manevi değerleri bütünleştirip mükemmele doğru giden; özgüven sahibi,paylaşmayı bilen,başkalarının haklarına saygılı,yeniliklere açık,doğaya saygılı,bilimsel düşünen,estetik anlayışı gelişmiş, üretken, araştırmacı,sorgulayan,sorumluluk taşıyabilen sorunlarına akılcı çözümler bulabilen ,yeteneğini ve tasarım gücünü kullanabilen ve sürekli geliştiren, her yaştaki insanla sağlıklı iletişim kurabilen ,ana dilini iyi kullanabilen , kendini ve insanları içten sevebilen yavrular yetiştirmek üzere hizmetinizde olan ,sevginin hakim olduğu bir eğitim kurumuyuz.

Yavrularımızın yaşama iyi bir başlangıç yapabilmesi için ve yavrularınız için kurduğunuz hayalleri gerçekleştirebilmeniz dileğiyle sizleri okulumuza bekliyoruz ….

  Bağlı Ziyaretçi
 
Şu an sitede, 22 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

© Copyright 2010 Gediz Lalebahçesi Anaokulu Gediz Özel Eğitim Kurumları Basın Yayıncılık San. ve Tic. A.Ş. Kuruluşudur. Tüm Hakları Mahfuzdur!